WordPress database error: [Unknown column 'meta' in 'field list']
SELECT id,link,keywords,meta FROM wp_automated_links

WordPress database error: [Unknown column 'meta' in 'field list']
SELECT id,link,keywords,meta FROM wp_automated_links

Jak i gdzie najlepiej założyć bloga za darmo

9 Aug

WordPress database error: [Unknown column 'meta' in 'field list']
SELECT id,link,keywords,meta FROM wp_automated_links

jak i gdzie najlepiej założyć bloga

jak i gdzie najlepiej założyć bloga

Otrzymuję dość dużo pytań w stylu „jak i gdzie najlepiej założyć bloga” dlatego postanowiłem, że opisze ten temat szerzej i w tym wpisie pokażę ci jak zrobić bloga za darmo korzystając z  platformy do tworzenia blogów. Oczywiście jeśli chcesz zarobić bloga profesjonalnego, to pod pisałem już o tym na moim wpisie pt. jak zrobić bloga.

 

Więc gdzie najlepiej założyć bloga za darmo?

Na wstępie też dodam, abyś wybił bądź wybiła sobie darmowe blogi na blox czy tym podobne :) Nie dlatego że mi sie nie podobają ;) ale dlatego że z tym blogiem wysoko nie zajdziesz na wysokie pozycje w wyniki wyszukiwania google :)

Masz do wyboru dwie platformy, pierwsza z nich jest platforma blogowa wordpress.com która moim zdaniem jest zdecydowanie lepsza i to tą dziś opiszę, niż platforma blogger.com. Platforma wordpress.com jest o tyle dobra, że z wyglądu i funkcji jest prawie taka sama jak wordpress.org, więc w przyszłości jakbyś chciał zrobić bloga profesjonalnego, na własnej domenie, o czym mówie w moim kursie jak zrobić bloga, to całą treść możesz zaimportować, natomiast na blox czy blogger.com nie ma takiej opcji, czyli cała twoja praca pójdzie na marne :)

Jeśli chodzi o platformę blogger.com, to nie wnikałem w nią za bardzo, ale wygląda bardzo schludnie i pozwala na wstawianie własnych reklam czy kolorów tła etc, i ja tez omawiam na moim filmie na darmownym szkoleniu, www.ebiznesstart.pl

 

Jak teraz założyć takiego bloga na platformie wordpress.com?

Na początek wchodzimy na wordpress.com i klikamy na sign up, jak na zdjęciu poniżej.

 

Następnie wypełniamy wymagane pola. Czyli wybieramy adres domeny bloga, w tym przypadku darmowym zostawiamy wordpress.com, wybieramy login, hasło, wpisujemy naszego emaila,  dokłądnie jak na zdjęciu poniżej.

 

 

wybieramy język polski i na dole klikamy na Create blog (za free) jak poniżej na foto.

 

Następnie na podanego emaila przychodzi informacja z potwerdzeniem i aktywacja bloga, wystarczy wejść i kliknąć na „Activate” , której jeszcze nie robimy. Natomiast w na karcie na której zakładliśmy bloga, wyskakuje informacja o dodatkowych ustawieniach naszego profilu, więc wpisujemy Imie , nazwisko oraz coś o sobie, a następnie klikamy na save profil.

Następnie nie zostaje nam nic jak aktywowac naszego bloga, czyli zalogować się na nasza pocztę i klknąć w aktywację, po aktywacji zostaniemy przekierowani na stronę gdzie wybieramy szablon naszego darmowego bloga, jak na zdjęciu poniżej, oczywiście należy zwrócić uwagę, że niektóre są szablony sa płatne..

 

Po wybraniu szablony, musimy jeszcze potwierdzić, klkając w butto, jak na zdjęciu poniżej i chwilę poczekać, aż szablon się załaduje..

 

Po załadowaniu zostanie jeszcze opcja włączenia języka polskiego, czyki klikamy na polski, jak na zdjęciu poniżej.

Następnie nie zostaje nic innego, jak przejść do kokpitu naszego bloga, w moim przypadku to http://testowyblogwp.wordpress.com/wp-admin/ a w twoim będzie to:

nazwadomeny.wordpress.com/wp-admin

tak zawsze będziesz logować się do kokpitu bloga. Następnie możesz dodawać nowe wpisy, strony, czy bawic się ustawieniami (zdjęcie poniżej). Jeśli natomiast potrzebujesz pomocy, to zawsze możesz skorzystać z mojego darmowego kursu, w którym omawiam te wszystkie funkcje, które widzisz na zdjęciu poniżej, ale na wersji pro, w której nie ma za dużo różnicy.

 

 

Pomogłem ? To zostaw komentarz :) i zapraszam na kurs jak zrobić bloga.

 

7 komentarzy do “Jak i gdzie najlepiej założyć bloga za darmo”

 1. Kamil 16 sierpnia 2012 at 09:50 #

  Hej, dzięki Tobie zdecydowałem się wreszcie na bloga
  Pzdr

 2. Zbyszek82 16 sierpnia 2012 at 21:08 #

  Platform tego typu można naliczyć w dziesiątkach jak nie już w setkach, jednak rzeczywiście wordpress wydaje się być najsensowniejszym rozwiązaniem.

  Sam z niego korzystam, jednak polecam wersję instalowaną na własnym serwerze ma dużo większe możliwości.
  Zbyszek82 recently posted..Pożyczka prywatna – kruczki w umowach

 3. Sławek 19 sierpnia 2012 at 15:47 #

  Ciekawy wpis. Mam tylko pytanie, czy pod portal wordpress.org można podpiąć własną domenę?
  Sławek recently posted..Korzyści i zalety systemu Familo

 4. Jan 14 lutego 2013 at 18:42 #

  Mam blogi i na WordPressie, i Bloggerze. Moim zdaniem dla początkujących i takich, którzy nie mają zbytniej ochoty męczyć się konfigurowaniem bloga, lepszy jest Blogger. Trzeba tylko pamiętać, żeby wybrać sobie dobrą subdomenę, tzn. będącą słowem kluczowym, a będziemy bardzo dobrze wyszukiwani przez Google (do którego Blogger należy).
  Zaletą Bloggera jest też łatwość tworzenia ładnego i funkcjonalnego interfejsu.
  Jan recently posted..Najczęściej nadawane imię na świecie?

 5. Wojtek 27 lutego 2013 at 23:54 #

  Czasami najprostsze opisy są najdoskonalsze. Długo zastanawiałem się nad blogiem na Wordpresie, ale jakoś nigdy nie było mi po drodze. Wyjaśniłeś to tak przystępnie, ze chyba się zdecyduje. Oczywiście wiem, że Twoje rady to promil potrzebnej wiedzy, ale na początek wystarczy. Wielkie dzięki.
  Wojtek recently posted..Kredyt konsolidacyjny bez bik w firmie pozabankowej

 6. brunhilda1 2 kwietnia 2013 at 09:57 #

  Tak, pomogłeś.
  Przeczytałam Twoją instrukcję i jeszcze tego samego dnia założyłam bloga. Chciałabym go trochę „zindywidualizować”, ale to następny etap. Ważne, że Twój opis jest taki prosty i jasny, że zachęca do natychmiastowego działania. Pozdrowienia. :-)

 7. Janek 7 kwietnia 2013 at 17:13 #

  Na początek już coś mam.Drziękuję.

Jak już tu jesteś to zostaw komentarz :)

CommentLuv badge

SEO Powered By SEOPressor