WordPress database error: [Unknown column 'meta' in 'field list']
SELECT id,link,keywords,meta FROM wp_automated_links

WordPress database error: [Unknown column 'meta' in 'field list']
SELECT id,link,keywords,meta FROM wp_automated_links

Jak założyć grupę na facebooku ?

14 Oct

WordPress database error: [Unknown column 'meta' in 'field list']
SELECT id,link,keywords,meta FROM wp_automated_links


Witam po trochę dłuższej przerwie ;) Dziś chce powiedzieć trochę o coraz bardziej popularnym narzędziu internetowym jakim jest Facebook. Generalnie serwis ten rozwija się z dnia na dzień, dzięki niemu jesteś w kontakcie z znajomymi, można by powiedzieć ze  zbliża ludzi ;) Pokazuje dokładnie to co robimy, kim jesteśmy i co nas interesuje, co w cale nie znaczy że nie można go wykorzystać w celach marketingowych  ;)

Wchodząc wieczorem na facebooka, mozna zobaczyć, jaki humor maja twoi znajomi, co dziś robili, lub co czytali ciekawego i postanowili się z Tobą tym podzielić.  Moim zdaniem fajna zabawka na wieczorne wolne wieczory oraz tez niezłe narzędzie marketingowe, tylko trzeba wiedzieć jak go wykorzystać.

Więc jak zrobić grupę na facebooku i po co ?

Ano po to żeby zbierać sobie kontakty do osób o tych samych zainteresowaniach. Powiedzmy że Twoja pasją jest np ” Porsche” i wszystko to co jest z tym związane, więc tworzysz sobie grupę na facebooku o nazwie „Porsche i wszystko z nim związane” , możesz to zrobić pod tym linkiem http://www.facebook.com/pages/create.php i robisz stronę dla produktu, artysty lub firmy. Nastepnie dodajesz zdjęcie grupy, opisujesz ją, później promujesz grupę.

Wszystkich trików z facebooka nauczę cię na moim szkoleniu z marketingu internetowego.

Jak wypromować  grupę ?

Na początek zapraszasz do niej swoich znajomych. Gdy wejdziesz na stronę tej grupy to po prawej pod zdjęciem, masz link, zaproś do grupy, zaznacz znajomych których chcesz zaprosić i wyślij zaproszenie, część ze znajomych dołączy się do niej, a gdy się dołączał, to znajomi tych którzy się dołączyli będą wiedzieć to na tablicy, więc kolejni teraz dołącza się do grupy już bez Twojego zaproszenia ;) I tak od osoby do osoby zbierzesz masę kontaktów, oczywiście na to trzeba czasu i trzeba dbać o ta grupę.

Teraz jak dbać o ta grupę i  NIE spamować ?

Przede wszystkim gdy zakładasz grupę, to temat musi być kontorwersyjny, taki na którzym ty mozesz mówic godzinami,  czytasz odpowiednie strony, wrzucasz linki,  po prostu prowadzenie takiej grupy to dla ciebie zabawa, Rozumiesz ?

Chodzi o to że gdy zakładasz grupę to co 2-3 dni, wrzucasz na grupę wartościowa wiedzę, taka której potrzebuje twoja grupa . Taki sposobem budujesz sobie zaufanie, pomagasz im, oni będą o Tobie mówić,wrzucać linki na facebooka, polecć znajomym. Ooczywiście nie należy zapomnieć żeby były widoczne informację o założycielu grupy :)


Po co więc robić grupę na facebooku ?

Sprawa jest prosta. Ty prowadzisz grupę, wrzucasz linki o konkretnej treści, więc inni o Tobie mówią, w ten sposób promujesz swoja markę, promujesz swoje blogi, kierujesz społeczność na swoja osobę. Stajesz się zauważalny, ludzie mówią o Tobie. A Ty masz całą masę ludzi którzy są potencjalnymi kandydatami na strone przechwytującą i liste adresową ;)
Ostatnio na facebooku zauważam dużą ilość spamu, typu zapraszanie na różne prezentacje , czy zaproszenia do grup. Nie wiem jak ten ktoś kto spamuje wyobraża sobie takie działania za skuteczne, ale mnie to denerwuje. Czasami w ten sam dzień otrzymuje 3-5 takich samych zaproszeń, ale od 3-5 innych użytkowników. Jak dla mnie jest to ewidentny spam, dzieki któremu mam ochotę wyrzucić ta osobę ze znajomych. Proszę kochani, nie róbcie tego, nie uczcie się tak strzelać spamami ;) Zorganizujecie to, przemyślcie, bo spam nie sprzyja tworzeniu marki. Powiedziałbym że raczej nie wygląda za profesjonalne działania.

Tez ciekawym tematem do dyskusji jest to, że dodają mnie do znajomych osoby które wogóle mnie nie znają, a póxniej wyprawiają własnie takie cyrki na facebooku. Więc jesli nie masz jeszcze konta na facebooku, a masz plan założyć, to uważaj kogo dodajesz do swoich znajomych. Czasami bywa tak że niektórzy po prostu kolekcjonują znajomych i na siłę Cie dodają, po to aby później spamować – jak dla mnie bez sens, i co wy o tym myślicie ?

1 komentarz do “Jak założyć grupę na facebooku ?”

  1. Bartosz 21 grudnia 2011 at 15:31 #

    Chciałbym powiedzieć też , że w grupach jest też wbudowany autoresponder, więc można to wykorzystać do stwożenia listy adresowej, i rozsyłania wiadomości e – mail z tej grupy

Jak już tu jesteś to zostaw komentarz :)

CommentLuv badge

SEO Powered By SEOPressor